Fínska sauna

sauny na mieru

Fínska sauna, je najstarší a základný typ sauny. Princíp fínskeho saunovania je založený na veľmi vysokej teplote (až 110 °C) a minimálnej vlhkosti s možnosťou parných nárazov. Saunovanie vo fínskej saune Vám prináša príjemnú relaxáciu, detoxikuje telo, pomáha znižovať hmotnosť, vracia chuť do života, posilňuje imunitný systém, zlepšuje prekrvovanie, stabilizuje krvný obeh a veľa ďalších pozitívnych faktorov. Proces saunovania spočíva v niekoľkominútovom pobyte v saune a následne v chladení  v ochladzovacom bazéne, kadi, či sprche.

Parná sauna

sauny na mieru

Parná sauna, je murovaná saunová kabína a tak ako všetky naše ostatné sauny je vyrábaná na mieru, podľa Vašej predstavy. Parná sauna poskytuje prijemné spojenie vysokej vlhkosti a miernej teploty a tým sa zásadne líši od ostatných typov sáun. Paru v saune zabezpečuje parný generátor, ktorý paru postupne dávkuje. Pri takmer 100 % vlhkosti vzduchu a teplote v rozmedzí 30-60 stupňov, vytvára parná sauna takmer ideálne prostredie, či už pre liečbu astmy, iných dýchacích problémov, porúch prekrvenia, alebo regeneráciu pokožky, svalov a celého tela.

Infrasauna

sauny na mieru

Pri tejto forme saunovania sa prehrieva nielen povrch tela, ale teplo a infra žiarenie preniká hlavne do hĺbky tkaniva jemne pod kožu a dochádza k rýchlejšiemu prehriatiu požadovaných častí tela, ako pri klasickom suchom saunovaní. K prehriatiu organizmu dochádza prenosom tepelnej energie infračerveným žiarením v neviditeľnej časti spektra. Teplo preniká hlboko do tkanív a prehrieva všetky časti tela rýchlejšie a efektívne. Infrasaunu odporúčame navštíviť pred športovou či regeneračnou aktivitou, alebo pred pobytom v chlade. Doba saunovania v infrakabíne sa odporúča v rámci jedného dňa cca  60 minút pri teplotách od 30 do 45 °C.

Kombinovaná sauna

sauny na meiru

Kombinovaná sauna je dlhodobo NAJobľúbenejší a NAJžiadanejší typ sauny na mieru. Kombinovaná sauna na mieru v našom prevedení ponúka kompromis využitia všetkých druhov saunovania v rámci jednej drevenej kabíny, pričom šetrí náklady, miesto a čas. V jednej saune tak môžete mať fínsku, infra alebo dokonca aj vlhkú BIO saunu. Náš typ/odporúčanie od výrobcu : Efektívna kombinovaná sauna – dvojkombinácia – fínska sauna a infrasauna.

KONTAKTUJTE NÁS

 

Odpovedzte na otázku:
Napíšte nám