Fínska sauna

Fínska sauna, je najstarší, najbežnejší a zároveň Vami najžiadanejší typ sauny. Princíp fínskeho saunovania je založený na veľmi vysokej teplote (až 110 °C) a minimálnej vlhkosti s možnosťou parných nárazov. Saunovanie vo fínskej saune, okrem príjemnej relaxácie, detoxikuje telo, pomáha znižovať hmotnosť, vracia chuť do života, posilňuje imunitný systém, zlepšuje prekrvovanie, stabilizuje krvný obeh a veľa ďalších pozitívnych faktorov. Proces saunovania spočíva v niekoľkominútovom pobyte v saune a ochladzovacom pobyte v ochladzovacej kadi, či sprche.

Parná sauna

Parná sauna v našom prevedení je tak, ako všetky ostatné produkty vyrábaná na mieru, podľa Vašej predstavy. Parná sauna poskytuje prijemné spojenie vysokej vlhkosti a miernej teploty a tým sa zásadne líši od iných typov sáun. Paru v saune zabezpečuje parný generátor, ktorý paru postupne dávkuje. Pri takmer 100 % vlhkosti vzduchu a teplote v rozmedzí 30-60 stupňov, vytvára parná sauna takmer ideálne prostredie, či už pre liečbu astmy, porúch prekrvenia, alebo regeneráciu pokožky, svalov a celého tela.

Infra sauna alebo Infra kabína

Pri tejto forme saunovania sa prehrieva nielen povrch tela, ale teplo a infra žiarenie preniká hlavne do hĺbky tkaniva a dochádza k rýchlejšiemu prehriatiu požadovaných častí tela, ako pri klasickom suchom saunovaní. K prehriatiu organizmu dochádza prenosom tepelnej energie infračerveným žiarením v neviditeľnej časti spektra. Teplo preniká hlboko do tkanív a prehrieva všetky časti tela rýchlejšie a efektívne. Infrasaunu odporúčame navštíviť pred športovou či regeneračnou aktivitou, alebo pred pobytom v chlade. Doba saunovania v infrakabíne sa odporúča v rámci jedného dňa cca  60 minút pri teplotách od 30 do 45 °C.

Kombinovaná sauna

Kombinovaná sauna je aktuálne NAJžiadanejší typ sauny na mieru zo strany Vás – zákazníkov. Kombinovaná sauna na mieru v našom prevedení ponúka kompromis využitia všetkých druhov saunovania v rámci jednej kabíny, pričom šetrí náklady, miesto a čas. V jednej saune tak môžete mať fínsku, infra alebo dokonca aj parnú saunu. Aktuálne najžiadanejší typ kombinovanej sauny, je dvojkombinácia – fínska sauna a infrasauna.

KONTAKTUJTE NÁS

 

Napíšte nám