Sudové sauny

Sudová sauna je vonkajšia sauna, ktorá však zaujme svojím neobvyklým dizajnom. Vďaka nemu dostane vaša záhrada neobyčajný, škandinávsky vzhľad. Jej veľkou výhodou oproti ostatným vonkajším saunám je jednoduchá inštalácia a bezproblémové umiestnenie kdekoľvek vo Vašej záhrade. Vďaka masívnemu podkladu má tiež menšie nároky na použitý priestor. Vonkajší povrch môže byť buď tradičný, zo svetlého škandinávskeho smreku, či z cédru, alebo tepelne ošetrenej borovice tzv. termodreva – je to tepelne ošetrené drevo, ktoré lepšie odoláva vlhkosti a je stabilnejšie vo vonkajšom a vlhkom prostredí. Je tiež menej tepelne vodivé a odolnejšie voči hnilobe, rozkladu a škodcom. Lavice majú klasickú komfortnú šírku a sú vyrobené z osiky alebo jelše. Podlaha sauny môže byť smreková alebo z termoborovice. Strecha je pokrytá odolným asfaltovým šindľom Katepal, na ktorom možno zvoliť farby. Vnútorné steny sú natreté parafínovým olejom, ktorý slúži ako ochrana pred vlhkosťou a šednutím. Správna konštrukcia sudovej sauny a správne nadimenzovaná ventilácia udržuje v saune optimálnu hladinu kyslíka a rovnomerné teplo bez výkyvov, ktoré zabezpečí príjemný zážitok zo saunovania. K dispozícií sú rôzne rozmery. Stačí si len vybrať prevedenie, napísať nám svoju predstavu.

Výroba na mieru

Drevená konštrukcia sauny na mieru obsahuje tepelnoizolačnú vrstvu a saunový obklad. Vo vnútri kabíny sú lavice, opierky chrbta a vyberateľný drevený rošt. Kabína ďalej obsahuje osvetlenie, saunovú pec, či infra žiariče a riadiacu jednotku. Všetky ostatné elementy a doplnky sú riešené individuálne, presne podľa požiadavky zákazníka.

Pri drevených typoch kabín je možnosť širokého výberu z najkvalitnejších materiálov, kategórie A, ako napríklad : Severský smrek, thermosmrek (kartáčovaný), Kanadský céder, biela osika, thermoosika, thermoborovica, lipa, RADIATA, jeľša, abachi (africká vŕba) a iné. Tieto materiály sú k dispozícií v rôznych šírkach a hrúbkach, podľa požiadavky zákazníka.

Zákazník má možnosť výberu aj v oblasti rôznych typov doplnkov, ako sú napríklad : Presklené prvky, atypické prevedenia lavíc a opierok chrbta, soľné doplnky, rádio MP3 (obsahuje FM rádio, bluetooth a USB), rôzne typy osvetlení ako napr. LED pás (RGB), alebo tiež hviezdne nebo (optické vlákna).

GÁLÉRIA

KONTAKTUJTE NÁS

 

Napíšte nám