Kryosauna

Kryoterapia, alebo inak liečba chladom je veľmi moderný rehabilitačno – liečebný postup, ktorý má uplatnenie pri celej škále indikácií. Metódu tzv. celotelovej chladovej terapie, po prvý krát výskúšal Japonský profesor Tshima Yamauchi v sedemdesiatych rokoch minulého storočia. Metóda sa potom postupne rozšírila do celého sveta a Slovensko rozhodne nie je výnimkou. Kryokomory a kryosauny sú ideálne pre umiestnenie do wellness stredísk, kúpeľných stredísk, rehabilitačných centier alebo samostatných kryocentier.

Kryoterapia spočíva v pôsobení extrémne nízkych teplôt pohybujúcich sa v rozmedzí -110 °C až -160 °C na ľudský organizmus po dobu cca troch minút. Cieľom tejto liečby je vyvolať fyziologickú reakciu tela na extrémny chlad. Pôsobenie hlbokého mrazu pacientovi v žiadnom prípade neublíži a to vďaka tomu, že sa vo vnútri kryokomory nachádza iba upravený suchý vzduch zbavený vlhkosti. Vďaka tomu nedochádza k zníženiu teploty vo vnútri organizmu, aj keď teplota povrchu organizmu tela klesne na plus dva stupne.

Kryoterapia priaznivo ovplyvňuje psychiku. Má teda pozitívny vplyv nielen na fyzické zdravie človeka. Výrazne totiž klesá hladina úzkosti a dráždivosti, zlepšuje sa rozhodovací proces človeka, pohybová a vizuálna koordinácia. Zlepšuje sa tiež aj emocionálna kontrola tela, orientácia v priestore a presnosť myslenia.

Výroba na mieru

Kryokomory alebo kryosauny sú modelového charakteru. Investor má možnosť odbornej konzultácie a vybratia si správneho modelu veľkosti a prevedenia. K dispozícií je aj lokálna kryoterapia. Všetky podrobnejšie informácie sa dozviete na osobnom stretnutí.

Zákazník má možnosť výberu aj v oblasti rôznych typov doplnkov, ako sú napríklad : presklené prvky, atypické prevedenia lavíc a opierok chrbta, soľné doplnky, rádio MP3 (obsahuje FM rádio, bluetooth a USB), rôzne typy osvetlení ako napr. LED pás (RGB), alebo tiež hviezdne nebo (optické vlákna).

GÁLÉRIA

KONTAKTUJTE NÁS