Kryosauny

Návrh a zameranie sauny presne podľa vašej predstavy, vám zhotovíme úplne ZADARMO!

Kryosauny

Kryoterapia, alebo inak liečba chladom je veľmi moderný rehabilitačno – liečebný postup, ktorý má uplatnenie pri celej škále indikácií. Metódu tzv. celotelovej chladovej terapie, po prvý krát výskúšal Japonský profesor Tshima Yamauchi v sedemdesiatych rokoch minulého storočia. Metóda sa potom postupne rozšírila do celého sveta a Slovensko rozhodne nie je výnimkou. Kryokomory a kryosauny sú ideálne pre umiestnenie do wellness stredísk, kúpeľných stredísk, rehabilitačných centier alebo samostatných kryocentier.

Kryoterapia spočíva v pôsobení extrémne nízkych teplôt pohybujúcich sa v rozmedzí -110 °C až -160 °C na ľudský organizmus po dobu cca troch minút. Cieľom tejto liečby je vyvolať fyziologickú reakciu tela na extrémny chlad. Pôsobenie hlbokého mrazu pacientovi v žiadnom prípade neublíži a to vďaka tomu, že sa vo vnútri kryokomory nachádza iba upravený suchý vzduch zbavený vlhkosti. Vďaka tomu nedochádza k zníženiu teploty vo vnútri organizmu, aj keď teplota povrchu organizmu tela klesne na plus dva stupne.

Kryoterapia priaznivo ovplyvňuje psychiku. Má teda pozitívny vplyv nielen na fyzické zdravie človeka. Výrazne totiž klesá hladina úzkosti a dráždivosti, zlepšuje sa rozhodovací proces človeka, pohybová a vizuálna koordinácia. Zlepšuje sa tiež aj emocionálna kontrola tela, orientácia v priestore a presnosť myslenia.

Účinky celotelovej kryoterapie :
Výrazne nízke teploty pri celotelovej terapii pôsobia na chladové receptory kože, ktoré potom predajú signál do mozgu. Na základe informácie z povrchu tela dá mozog podnet k procesom chrániacim život pre celý organizmus. Vo veľmi krátkej dobe sa tak rozšíria cievy krvného a lymfatického systému a dôjde tak k urýchleniu metabolizmu a hormonálnej činnosti látkovej výmeny a vyplavovaniu škodlivín von z tela.

Vďaka mrazu sa výrazne zvýši produkcia enzýmov a hormónov, ktoré zvyšujú fyzickú a psychickú odolnosť (endorníny, dopamin, serotonin – hormóny pohody a šťastia). Celotelová kryoterapia podporuje protizápalové a hojivé procesy v tele. Zároveň sa uvoľňujú energetické rezervy z tukových tkanív, zintenzívňuje sa činnosť telesných orgánov a tým sa znásobí odvádzanie splodín z organizmu.

Kryosauna

Kryosauna je jedinečné zariadenie pre poskytovanie celotelovej terapie. Kryosauna je estetická valcová kabína, kde je elektronicky presne nastavená a rovnomerne udržovaná nízka teplota (až -150 °C). Chladiacim médiom je kvapalný dusík. Dno kabíny je elektricky posúvané, takže hlava užívateľ je vždy nad kabínou a užívateľ dýcha teplý vzduch v miestnosti. Kryosauny sú ideálne pre umiestnenie do hotelov, fitness či wellness centier, kúpeľov, lekárskych inštitúcií, rehabilitačných centier a podobne. Je to výborný pomer vzhľadom na cenu k svojmu úžitku a využitiu. Kryosauna je najefektívnejší spôsob kryoterapie a je rozšírený po celej Európe (Nemecko, Francúzko, Veľká británia, Španielasko, Česko a Slovensko)

Galéria

Výber fotografií z naších realizovaných projektov

Zaujala Vás naša ponuka?

Neváhajte nás kontaktovať a dohodnúť si cenovú kalkuláciu uplne ZADARMO!

KONTAKT